Champions from day 2 of state track and field meet

CASPER, Wyo. (Wyoming News Now)- 2A:
Girls 800 Meter Run:Hailey Jones So Moorcroft
Boys 800 Meter Run:Skyler Drewes Sr Rocky Mtn
Girls Pole Vault: Kendra Sloan Sr Pine Bluffs
Boys Long Jump: Liam Greenelsh Sr Big Horn
Girls Long Jump: Carleigh Reish Fr Tongue River
Boys Shot Put:Seth Mullinax Sr Big Horn
Boys High Jump: Alec Penfield Sr Niobrara Co
Girls Discus Throw: Sophie Howard Jr Pine Bluffs
Girls 4X100 Meter Relay: Pine Bluffs High School 1) Kami Tangeman Fr 2) Jourdaine Cerenil Jr 3) Jaden Shelit Fr 4) Kendra Sloan Sr
Boys 4X100 Meter Relay:Glenrock High School 1) Ian Arnold Sr 2) Tucker Bopp Sr 3) Jaren Fritz Sr 4) Payton Steinmetz Sr
Girls 4X800 Meter Relay: Kemmerer High School 1) Sammi Butler Jr 2) Sydnie Julander So 3) Sophie Failoni So 4) Jillian Tibbetts So
Boys 4X800 Meter Relay: Shoshoni High School 1) Kade Fike SO 2) James Knigge Jr 3) Braeden Cash Fr 4) Justin LaJeunesse Sr
Girls Triple Jump: Kenley Plowman So Kemmerer
Boys Triple Jump: Liam Greenelsh Sr Big Horn

3A:
Girls 800 Meter Run: Sydney Thorvaldson SO Rawlins High School
Boys 800 Meter Run: Jay Cox Jr Powell High School
Girls Shot Put: Allyson Fertig SO Douglas High School
Girls High Jump: McKinley Bradshaw Sr Lyman High School
Boys Long Jump: Marc Wodahl SR Buffalo High School
Girls Pole Vault: Madison Friend Sr Pinedale
Girls Triple Jump: Isabella Romasko So Pinedale
Boys Pole Vault: Connor Micheli Fr Mountain View
Boys Shot Put: Corbin Harris JR Torrington
Boys High Jump: Tyce Dahlberg SR Buffalo
Girls 4X100 Meter Relay: Powell High School 1) Jayden Asher Fr 2) Jaz Haney Sr 3) Emma Karhu So 4) Caitlyn Miner Sr
Boys 4X100 Meter Relay: Mountain View 1) Ashton Schofield So 2) Briggin Bluemel Jr 3) Tanner Collins Fr 4) Kimball Madsen Jr
Girls 4X800 Meter Relay: Buffalo High School 1) Seren Chapin SR 2) Elizabeth Farris FR 3) Lexi Rule FR 4) Kendall Tietjen FR
Boys 4X800 Meter Relay: Powell High School 1) Jayden Yates Sr 2) Jay Cox Jr 3) Aidan Jacobsen Jr 4) Alan Merritt Sr
Boys Triple Jump:Dylan Preator Jr Powell High School
Girls Discus Throw: McKinley Bradshaw Sr Lyman High School

4A:
Girls 800 Meter Run: Abigail Whitman Jr Laramie High School
Boys 800 Meter Run: Tyrell Halladay Sr Evanston
Boys Discus Throw: Ryan Kienzle Sr Thunder Basin
Boys Pole Vault :Ryan Karajanis Fr Sheridan
Girls High Jump:Paige Powell Sr Cody High School
Girls Shot Put: Jordan Christensen Sr Sheridan
Girls Triple Jump: Favour Wanjoku Jr Rock Springs
Girls 4X100 Meter Relay: Laramie High School 1) Ketisa Akambasi Sr 2) Rachel King Jr 3) Aubry Sanchez Jr 4) Emmy Johnson Jr
Boys 4X100 Meter Relay:Kelly Walsh High School 1) Darius Wiggins So 2) Emory Yoosook Jr 3) Tyler Whitley Sr 4) Donte Wilson Sr
Girls 4X800 Meter Relay: Jackson Hole High School 1) Andie Cornish Sr 2) Sienna Taylor Jr 3) Kate Brigham Fr 4) Parker Smith So
Boys 4X800 Meter Relay: Jackson Hole High School 1) Mac Staryk Sr 2) Wyatt Sullivan Sr 3) Brody Hills Jr 4) Ben Williams So
Girls Discus Throw: Kyla Bush JR Central