4A high school soccer regional tournaments start Thursday

courtesy: MGN Online

4A East Girls (Laramie):

Central has a bye in the first round.

Thursday, May 9th:
#7 Cheyenne South vs. #2 Cheyenne East - Noon (Loser out, Winner qualifies for the state tournament)
#6 Campbell County vs. #3 Thunder Basin - 2pm (Loser out, Winner qualifies for the state tournament)
#5 Sheridan vs. #4 Laramie - 4pm (Loser out,Winner qualifies for the state tournament)

Friday, May 10:

Sheridan/Laramie winner vs. Cheyenne Central - 10am
Cheyenne South/Cheyenne winner vs. Campbell County/Thunder Basin winner - 2pm

Saturday, May 11:
Friday 10am loser vs. Friday 2pm loser - 10am 3rd Place
Friday 10am winner vs. Friday 2pm winner - 2pm 1st Place

4A East Boys (Laramie):

Thunder Basin has a bye in the first round.

Thursday, May 9:
#7 Cheyenne South vs. #2 Cheyenne Central - Noon (Loser out,Winner qualifies for state tournament)
#5 Campbell County vs. #4 Laramie - 2pm (Loser out, Winner qualifies for the state tournament)
#6 Sheridan vs. #3 Cheyenne East - 4pm (Loser out,Winner qualifies for the state tournament)

Friday, May 10:
Campbell County/Laramie winner vs. Thunder Basin - Noon
Cheyenne South/Cheyenne Central winner vs. Sheridan/Cheyenne East winner - 4pm

Saturday, May 11:
Friday Noon loser vs. Friday 4pm loser - Noon 3rd Place
Friday Noon winner vs. Friday 4pm winner - 4pm 1st Place

4A West Girls (Natrona):

Rock Springs has a bye in the first round.

Thursday, May 9:
#7 Evanston vs. #2 Kelly Walsh - Noon (Loser out, Winner qualifies for the state tournament)
#6 Green River vs. #3 Jackson - Noon (Loser out,Winner qualifies for the state tournament)
#5 Natrona vs. #4 Star Valley - 4pm (Loser out, Winner qualifies for the state tournament)

Friday, May 10:
Natrona/Star Valley winner vs. Rock Springs - 2pm
Evanston/Kelly Walsh winner vs. Green River/Jackson winner - 10am

Saturday, May 11:
Friday's losers vs. each other - 10am 3rd Place
Friday's winners vs. each other - 2pm 1st Place

4A West Boys (Natrona):

Kelly Walsh has a bye in the first round.

Thursday, May 9:
#7 Evanston vs. #2 Star Valley - 2pm LOSER OUT! Winner qualifies for the state tournament.
#5 Green River vs. #4 Rock Springs - 2pm (Loser out, Winner qualifies for the state tournament)
#6 Natrona vs. #3 Jackson - 4pm (Loser out, Winner qualifies for the state tournament)

Friday, May 10:
Green River/Rock Springs winner vs. Kelly Walsh - Noon
Evanston/Star Valley winner vs. Natrona/Jackson winner - 4pm

Saturday, May 11:
Friday's losers vs. each other - Noon 3rd Place
Friday's winners vs. each other - 4pm 1st Place